Furfangos és csavaros? – Kihagyhatatlanul fontos könyv jelent meg az arab „észjárásról”!
Hiánypótló kötetet adott ki a Migrációkutató Intézet munkatársa, amely az arab kultúra alapjaiba vezeti be az olvasót.
Haumann Péter Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművészt választották meg a Nemzet Színészei közé a közelmúltban elhunyt Kállai Ferenc helyére kedden.
Haumann Péter a Nemzet Színészei közé választották kedden. A művész elmondta: valójában nem számított a címre, mert úgy véli, számos pályatársa is méltó lenne rá. „Van bennem egy adag zavar, mert annyi mindenre gondolok: a pályatársakra, az idősödő koromra” - jegyezte meg a Nemzet Színészei közül jelenleg legfiatalabb Haumann. Hozzátette: ahhoz, hogy ilyen helyzetbe kerüljön, Kállai Ferencnek el kellett mennie - elsőnek erre gondolt a hír hallatán.
Haumann elmondta: mindig a mesterének vallott Ádám Ottó rendezőtől tanultak szerint kívánt élni, azaz „a színésznek, a színháznak minden megnyilatkozása az emberért legyen, próbáljon valami olyasmit felmutatni, amiből érdemes élni, ami segít élni”. Kedden a címet viselő művészek ötven perces tanácskozás után hozták meg a döntést; Haumann Péter a július 11-én elhunyt Kállai Ferenc helyére került a testületbe. A hírt a színház főigazgatója, Alföldi Róbert telefonon közölte Haumann Péterrel.
A Nemzet Színésze és a Nemzet Színésznője cím a halálig szól, legfeljebb tizenketten viselhetik, és életük végéig havonta 500 ezer forint juttatásban részesülnek. A Nemzet Színésze jelenleg: Avar István (2001-től), Berek Kati (2000-től), Bodrogi Gyula (2007-től), Garas Dezső (2000-től), Király Levente (2006-tól), Komlós Juci (2002-től), Máthé Erzsi (2000-től), Psota Irén (2000-től), Szabó Gyula (2006-tól), Tordy Géza (2008-tól), Törőcsik Mari (2000-től) és Haumann Péter (2010-től).